JSDays 2024

Konference je určena JavaScript vývojářům, front-end programátorům a obecně všem, co se o JavaScript a související technologie zajímají.

Přidat přednášky do kalendáře

18 April 2024
09:00
JSDays 2024 Keynote: ECMAScript & JavaScript 2024: Novinky, Frameworky & Inovace
 • Speaker: Fáris Ismail
 • Length: 60 min.

Připojte se k nám na konferenci, kde prozkoumáme nejnovější vývoj v JavaScriptu a frontendových frameworků! Společně se podíváme na inovace, které přineslo oficiální vydání ECMAScriptu 2023 a předpovíme novinky, které nás čekají v roce 2024. Zaměříme se na porovnání hlavních frameworků Angular, React a Vue a prozkoumáme nejnovější technologické inovace v podobě frameworků Qwik a Remix. Nezapomeneme ani na vývoj v oblasti Node.js a jaké trendy nás v této oblasti čekají. Přidejte se k nám a získejte přehled o nejnovějších trendech a inovacích v JavaScriptovém ekosystému!

Add to calendar

10:00
Přestávka (10 min)
10:10
JSDays 2024 T3 Stack
 • Speaker: Pavel Kříž
 • Length: 60 min.

Přijďte prozkoumat T3 Stack a jak díky němu snadno vytvářet full-stack aplikace, které jsou end-to-end staticky typované bez nutnosti typy jakkoliv generovat. Kombinací TypeScriptu, tRPC, NextJS, Prisma a Tailwind CSS nabízí T3 Stack rychlý a typově bezpečný vývoj vhodný pro řadu projektů, což si společně prakticky ukážeme.

Add to calendar

11:10
Přestávka (10 min)
11:20
JSDays 2024 Svelte
 • Speaker: Miroslav Bradič
 • Length: 60 min.

Používáte Angular nebo React? Zde je alternativa - Svelte je štíhlý kit na vývoj JS/TS frontendu s velmi elegantním programovým modelem. Přijďte se podívat jak s ním zacházet.

Add to calendar

12:20
Oběd (50 min)
13:10
JSDays 2024 Generuj video pomocí React.js
 • Speaker: Riki Fridrich
 • Length: 60 min.

Produkovat video pomocí kamery a poté jej stříhat ve FinalCut? To dělají pouze influenceři, kteří neumí programovat. My, vývojáři, jsme však chytřejší a hlavně línější. Video by za nás měly produkovat počítače. Ukážu vám, jak psát React kód, který pomocí knihovny Remotion vygeneruje video. A dokonce vám dám několik praktických tipů, jak si práci s videem zjednodušit a zautomatizovat ještě více, z příkazové řádky pomocí nástroje Ffmpeg. Po této přednášce už nebude nic stát v cestě vaší kariéře youtubera. Kromě vaší lenosti.

Add to calendar

14:10
Přestávka (10 min)
14:20
JSDays 2024 SharePoint Embedded
 • Speaker: Petr Malášek
 • Length: 60 min.

V této přednášce prozkoumáme možnosti SharePoint Embedded a Microsoft Graph API jako klíčových nástrojů pro vývojáře v JavaScriptu, kteří hledají efektivní a bezpečné backendové řešení pro aplikace zaměřené na správu a ukládání souborového obsahu v rámci Microsoft 365.

Představíme, jak SharePoint Embedded poskytuje izolované úložiště v "File Storage Containers", přístupné pouze přes API, což umožňuje bezpečnou správu souborů, zatímco Microsoft Graph API nabízí rozsáhlé možnosti pro interakci s těmito daty. Zdůrazníme význam správy obsahu, spolupráce a dodržování bezpečnostních a compliance politik, poskytneme praktické demonstrace a ukážeme, jak integrace těchto technologií může výrazně zlepšit vývoj robustních, škálovatelných a bezpečných aplikací pro korporátní prostředí.

Add to calendar

15:20
Přestávka (10 min)
15:30
JSDays 2024 SPA vývoj v .NET 8
 • Speaker: Miroslav Holec
 • Length: 45 min.

Umíte JS a chcete si k němu rychle vytvořit API? Nebo programujete na straně serveru a hledáte snadnou cestu, jak si vytvořit full-stack aplikaci s jedním z frameworků: Angular, React nebo Vue.js? V rámci přednášky ukážu nové šablony aplikací pro full-stack vývoj v .NET 8, mockování API pomocí prism a následně jeho implementaci s Minimal APIs. Chybět nebude ani publikace celého řešení na jedno kliknutí.

Add to calendar

16:15
Přestávka (10 min)
16:25
JSDays 2024 Azure OpenAI v enterprise prostředí
 • Speaker: Štěpán Bechynský
 • Length: 60 min.

Udělat chat s pomocí OpenAI umí každý. Udělat chat využívající pro odpovědi jen firemní dokumenty je trochu něco jiného. V přednášce se zaměříme na propojení Azure OpenAI s firemními dokumenty. Uvidíte, jak vytvořit chat pomocí Azure OpenAI knihoven pro Javascript, který bude odpovídat na základě obsahu firemních dokumentů. Princip, který si budeme ukazovat využívá také Microsoft 365 Copilot.

Add to calendar

17:25
Přestávka (10 min)
17:35
JSDays 2024 Neztrácejte práci kvůli AI: Jak ji přelstít a zůstat ve hře
 • Speaker: Martin Krček
 • Length: 60 min.

Jako JS programátor jste dostali za úkol implementace generativní umělé inteligence ve vaší firmě - zdánlivě jednoduchý úkol, který se rychle promění ve složitý projekt plný kódování, bezpečnostních otázek a právních překážek jako GDPR. Jen co se pustíte do práce, zjistíte, že giganti jako Google a Microsoft už nabízejí hotová řešení. A když už to vypadá beznadějně, váš šéf se rozhodne AI implementovat sám.

V této přednášce se podíváme na příklady implementace pomocí JavaScriptu a AI (OpenAI, MS Azure, Google Gemini). A tipy, jak jak přelstít AI a udržet si své místo.

Add to calendar

Fáris Ismail

Software Architekt

Aktuálně pracuje na vývoji enterprise aplikací v oblasti Fintech, kde řídí celý vývojový cyklus. Specializuje se na framework Angular, Node.js, MongoDB, Kubernetes a efektivní využití Google Cloud Platform pro vytváření inovativních řešení.

Talks

Martin Krček

AI Strategy & Implementation

V současné době pracuje ve společnosti Vodafone, kde implementuje nástroje umělé inteligence. Vedl týmy AI ve společnostech AT&T a IBM a organizoval globální Voice Hackathon. Pracoval na implementaci hlasových asistentů a chatbotů pro renomované organizace, jako jsou Electrolux, ComApp a Český rozhlas, a poskytoval workshopy pro O2, Google či DHL. O umělé inteligenci a marketingu přednášel ve Velké Británii, Španělsku, Izraeli, Německu a Polsku. Je certifikovaným Google Developer Expert.

Certifikace: Google Developer Expert

Talks

Miroslav Bradič

Vývojář, lektor

Vývojář na volné noze od roku 1994. Zabývá se převážně architekturou distribuovaných datacentrických systému. Dlouholetý lektor ve společnosti GOPAS.

Talks
 • Svelte
  JSDays 2024 Thursday 11:20

Miroslav Holec

Odborný konzultant

Konzultant zaměřený na vývojářské technologie Microsoftu. Jako lektor seznamuje vývojáře s technologiemi [ASP].NET Core, gRPC, EF Core a Blazor.

Certifikace: Microsoft MVP: Azure | MCSA | MCSD | MS | MCPS | MTA

Talks

Pavel Kříž

Front-endový softwarový inženýr, řečník a konzultant

Kromě kódování hledá nejlepší technologické řešení, které vyhovuje projektu a týmu. Jeho práce zahrnuje také poradenství firmám, které pracují s Reactem a dalšími JS knihovnami a frameworky. Příležitostně se účastní technologických konferencí jako řečník.

Talks

Petr Malášek

Vývojář, konzultant, architekt a lektor

Odborník v oblasti SharePoint. Jeho praxe zahrnuje práci pro GOPAS i spolupráci s velkými společnostmi na různorodých projektech, od SharePoint Server po SharePoint Online. Má hluboké znalosti v architektuře SharePoint, zkušenosti s jeho nastavením a správou ve všech verzích, a rozsáhlé dovednosti v oblasti vývoje, včetně práce se SharePoint Framework.

Certifikace: MCT, MCSE: Productivity, MCSD: App Builder

Talks

Riki Fridrich

Front-end programátor

Programuje v Javascriptu už přes 20 let. Právě teď píše Javascript pro Outreach.io. Ve volném čase rád vaří a poslouchá podcasty.

Talks

Štěpán Bechynský

Lektor pro zákazníky Microsoft

Lektor, konzultant a specialista produktů Microsoft. Pracoval jako Technical Evangelist se zaměřením na MS Azure, staral se o projekty IoT a nyní vzdělává partnery společnosti Microsoft.

Talks
Mediální partner
WN24
ICT Network news
tiscali media
Startitup
robime it
Averia News
Nextech
Touchit
Computer World
CHIP
it systems
Community partner
Microsoft
LLPA
Výběr jazyka