JSDays 2024

Konference je určena JavaScript vývojářům, front-end programátorům a obecně všem, co se o JavaScript a související technologie zajímají.

Pridať prednášky do kalendára

štvrtok, 18. apríla 2024
9:00
JSDays 2024 Keynote: ECMAScript & JavaScript 2024: Novinky, Frameworky & Inovace
 • Prednášajúci: Fáris Ismail
 • Dĺžka: 60 min.

Připojte se k nám na konferenci, kde prozkoumáme nejnovější vývoj v JavaScriptu a frontendových frameworků! Společně se podíváme na inovace, které přineslo oficiální vydání ECMAScriptu 2023 a předpovíme novinky, které nás čekají v roce 2024. Zaměříme se na porovnání hlavních frameworků Angular, React a Vue a prozkoumáme nejnovější technologické inovace v podobě frameworků Qwik a Remix. Nezapomeneme ani na vývoj v oblasti Node.js a jaké trendy nás v této oblasti čekají. Přidejte se k nám a získejte přehled o nejnovějších trendech a inovacích v JavaScriptovém ekosystému!

Pridať do kalendára

10:00
Přestávka (10 min)
10:10
JSDays 2024 T3 Stack
 • Prednášajúci: Pavel Kříž
 • Dĺžka: 60 min.

Přijďte prozkoumat T3 Stack a jak díky němu snadno vytvářet full-stack aplikace, které jsou end-to-end staticky typované bez nutnosti typy jakkoliv generovat. Kombinací TypeScriptu, tRPC, NextJS, Prisma a Tailwind CSS nabízí T3 Stack rychlý a typově bezpečný vývoj vhodný pro řadu projektů, což si společně prakticky ukážeme.

Pridať do kalendára

11:10
Přestávka (10 min)
11:20
JSDays 2024 Svelte
 • Prednášajúci: Miroslav Bradič
 • Dĺžka: 60 min.

Používáte Angular nebo React? Zde je alternativa - Svelte je štíhlý kit na vývoj JS/TS frontendu s velmi elegantním programovým modelem. Přijďte se podívat jak s ním zacházet.

Pridať do kalendára

12:20
Oběd (50 min)
13:10
JSDays 2024 Generuj video pomocí React.js
 • Prednášajúci: Riki Fridrich
 • Dĺžka: 60 min.

Produkovat video pomocí kamery a poté jej stříhat ve FinalCut? To dělají pouze influenceři, kteří neumí programovat. My, vývojáři, jsme však chytřejší a hlavně línější. Video by za nás měly produkovat počítače. Ukážu vám, jak psát React kód, který pomocí knihovny Remotion vygeneruje video. A dokonce vám dám několik praktických tipů, jak si práci s videem zjednodušit a zautomatizovat ještě více, z příkazové řádky pomocí nástroje Ffmpeg. Po této přednášce už nebude nic stát v cestě vaší kariéře youtubera. Kromě vaší lenosti.

Pridať do kalendára

14:10
Přestávka (10 min)
14:20
JSDays 2024 SharePoint Embedded
 • Prednášajúci: Petr Malášek
 • Dĺžka: 60 min.

V této přednášce prozkoumáme možnosti SharePoint Embedded a Microsoft Graph API jako klíčových nástrojů pro vývojáře v JavaScriptu, kteří hledají efektivní a bezpečné backendové řešení pro aplikace zaměřené na správu a ukládání souborového obsahu v rámci Microsoft 365.

Představíme, jak SharePoint Embedded poskytuje izolované úložiště v "File Storage Containers", přístupné pouze přes API, což umožňuje bezpečnou správu souborů, zatímco Microsoft Graph API nabízí rozsáhlé možnosti pro interakci s těmito daty. Zdůrazníme význam správy obsahu, spolupráce a dodržování bezpečnostních a compliance politik, poskytneme praktické demonstrace a ukážeme, jak integrace těchto technologií může výrazně zlepšit vývoj robustních, škálovatelných a bezpečných aplikací pro korporátní prostředí.

Pridať do kalendára

15:20
Přestávka (10 min)
15:30
JSDays 2024 SPA vývoj v .NET 8
 • Prednášajúci: Miroslav Holec
 • Dĺžka: 45 min.

Umíte JS a chcete si k němu rychle vytvořit API? Nebo programujete na straně serveru a hledáte snadnou cestu, jak si vytvořit full-stack aplikaci s jedním z frameworků: Angular, React nebo Vue.js? V rámci přednášky ukážu nové šablony aplikací pro full-stack vývoj v .NET 8, mockování API pomocí prism a následně jeho implementaci s Minimal APIs. Chybět nebude ani publikace celého řešení na jedno kliknutí.

Pridať do kalendára

16:15
Přestávka (10 min)
16:25
JSDays 2024 Azure OpenAI v enterprise prostředí
 • Prednášajúci: Štěpán Bechynský
 • Dĺžka: 60 min.

Udělat chat s pomocí OpenAI umí každý. Udělat chat využívající pro odpovědi jen firemní dokumenty je trochu něco jiného. V přednášce se zaměříme na propojení Azure OpenAI s firemními dokumenty. Uvidíte, jak vytvořit chat pomocí Azure OpenAI knihoven pro Javascript, který bude odpovídat na základě obsahu firemních dokumentů. Princip, který si budeme ukazovat využívá také Microsoft 365 Copilot.

Pridať do kalendára

17:25
Přestávka (10 min)
17:35
JSDays 2024 Neztrácejte práci kvůli AI: Jak ji přelstít a zůstat ve hře
 • Prednášajúci: Martin Krček
 • Dĺžka: 60 min.

Jako JS programátor jste dostali za úkol implementace generativní umělé inteligence ve vaší firmě - zdánlivě jednoduchý úkol, který se rychle promění ve složitý projekt plný kódování, bezpečnostních otázek a právních překážek jako GDPR. Jen co se pustíte do práce, zjistíte, že giganti jako Google a Microsoft už nabízejí hotová řešení. A když už to vypadá beznadějně, váš šéf se rozhodne AI implementovat sám.

V této přednášce se podíváme na příklady implementace pomocí JavaScriptu a AI (OpenAI, MS Azure, Google Gemini). A tipy, jak jak přelstít AI a udržet si své místo.

Pridať do kalendára

Fáris Ismail

Software Architekt

Aktuálně pracuje na vývoji enterprise aplikací v oblasti Fintech, kde řídí celý vývojový cyklus. Specializuje se na framework Angular, Node.js, MongoDB, Kubernetes a efektivní využití Google Cloud Platform pro vytváření inovativních řešení.

Rozhovory

Martin Krček

AI Strategy & Implementation

V současné době pracuje ve společnosti Vodafone, kde implementuje nástroje umělé inteligence. Vedl týmy AI ve společnostech AT&T a IBM a organizoval globální Voice Hackathon. Pracoval na implementaci hlasových asistentů a chatbotů pro renomované organizace, jako jsou Electrolux, ComApp a Český rozhlas, a poskytoval workshopy pro O2, Google či DHL. O umělé inteligenci a marketingu přednášel ve Velké Británii, Španělsku, Izraeli, Německu a Polsku. Je certifikovaným Google Developer Expert.

Certifikace: Google Developer Expert

Rozhovory

Miroslav Bradič

Vývojář, lektor

Vývojář na volné noze od roku 1994. Zabývá se převážně architekturou distribuovaných datacentrických systému. Dlouholetý lektor ve společnosti GOPAS.

Rozhovory
 • Svelte
  JSDays 2024 štvrtok 11:20

Miroslav Holec

Odborný konzultant

Konzultant zaměřený na vývojářské technologie Microsoftu. Jako lektor seznamuje vývojáře s technologiemi [ASP].NET Core, gRPC, EF Core a Blazor.

Certifikace: Microsoft MVP: Azure | MCSA | MCSD | MS | MCPS | MTA

Rozhovory

Pavel Kříž

Front-endový softwarový inženýr, řečník a konzultant

Kromě kódování hledá nejlepší technologické řešení, které vyhovuje projektu a týmu. Jeho práce zahrnuje také poradenství firmám, které pracují s Reactem a dalšími JS knihovnami a frameworky. Příležitostně se účastní technologických konferencí jako řečník.

Rozhovory

Petr Malášek

Vývojář, konzultant, architekt a lektor

Odborník v oblasti SharePoint. Jeho praxe zahrnuje práci pro GOPAS i spolupráci s velkými společnostmi na různorodých projektech, od SharePoint Server po SharePoint Online. Má hluboké znalosti v architektuře SharePoint, zkušenosti s jeho nastavením a správou ve všech verzích, a rozsáhlé dovednosti v oblasti vývoje, včetně práce se SharePoint Framework.

Certifikace: MCT, MCSE: Productivity, MCSD: App Builder

Rozhovory

Riki Fridrich

Front-end programátor

Programuje v Javascriptu už přes 20 let. Právě teď píše Javascript pro Outreach.io. Ve volném čase rád vaří a poslouchá podcasty.

Rozhovory

Štěpán Bechynský

Lektor pro zákazníky Microsoft

Lektor, konzultant a specialista produktů Microsoft. Pracoval jako Technical Evangelist se zaměřením na MS Azure, staral se o projekty IoT a nyní vzdělává partnery společnosti Microsoft.

Rozhovory
Mediálny partner
WN24
ICT Network news
tiscali media
Startitup
robime it
Averia News
Nextech
Touchit
Computer World
CHIP
it systems
Community partner
Microsoft
LLPA
Výber jazyka